Ebru OĞUŞ

PCC, Kurucu Eğitmen

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun oldum ve 1996-2008 yılları arasında özel bir firmada Ürün Yönetmeni ve İhracat Uzmanı olarak çalıştım. Bu süreçte hem firma içi hem de muhtelif şehirlerde İller Bankası, Devlet Su İşleri, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü gibi kurum çalışanlarına teknik eğitimler vermenin yanı sıra, birçok yabancı firmanın şirket içi sorumlusu olarak görev yaptım.

2008 yılından itibaren eşimin görevi nedeniyle Ankara’da ikamet etmeye ve bu dönemde uluslararası bir firma ortaklığında çalışmalar yapmaya başladım. Kişisel gelişim odaklı bir çok eğitim programına dahil olarak bu konulardaki çalışmalarıma devam ederken; sadece kendi yaşamımda değil, başka insanların da yaşamlarında fark ve farkındalık yaratabileceğimi gördüğümde, 2011-2012 yıllarında Ankara’da Profesyonel Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu ve NLP Master Uygulayıcı sertifika programlarını tamamladım. 2013 yılında İspanya’da NLP’nin kurucusu John Grinder’dan NLP eğitimi aldım. Bunlara ilaveten 2016 yılında İstanbul’da Dost Can Deniz ve Dorothy Siminovitch eğitmenliğinde verilen Gestalt Grup Koçluğu sertifika programını ve 2017 yılında Dost Can Deniz’in Yönetici Ve Lider Koçluğunda Ustalık programını tamamladım. 2014 yılından bu yana ortağım Ceyda ile birlikte Yaşam ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları kapsamında koç yetiştiriyoruz. Bunun dışında, NLP ve koçluk alanında farklı eğitimler de verirken aktif bir şekilde koçluk, yönetici koçluğu ve ICF ünvan süreçlerinde koçlara mentorluk yapıyorum.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in PCC ünvanlı koçuyum.

Tüm bu süreçte yoga da yaşamımın önemli bir parçası haline geldi ve 2014 yılında Ankara Yogahan’dan IYF’nin (Uluslararası Yoga Federasyonu) 200 saatlik yoga eğitmenliği programını tamamladım. Yoga eğitmenliğini yalnızca LÖSEV anneleri ile düzenli olarak yaptığım gönüllü çalışmalarla sürdürdüm. Halen bir kaç yakın arkadaş bir araya gelerek oluşturduğumuz Karma Yoga ekibimiz ile farklı yardım kuruluşları için kaynak oluşturma çalışmaları yapmaktayız.

Öğrenciliğin bir ömür boyu sürdüğüne inanıyorum. Bu inancımı pekiştirircesine de, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümününden mezun oldum. Evliyim ve 2004 yılı doğumlu ikiz oğullarım var.

2007 yılında “İkiz Bekliyorum: Hamilelik ve İlk Yıllar” adlı kitabım yayınlandı. 2017 yılında da 24 profesyonel koç bir araya gelerek ortaya çıkardığımız “Teoriden Pratiğe Koçluk” adlı kitabımız raflarda yerini aldı. Düzenli olarak Optimal Koçluk Blogda yazıyorum. İyi derecede İngilizce biliyorum ve amatör olarak fotoğraf çekiyorum.

Yaşam başarımı, insanların yaşamlarında farkındalık yaratarak büyütmeyi hedefliyorum.