Koçlar İçin Tamamlayıcı Varoluş Yaklaşımı

Bu program koçların performanslarını arttırmak, koçluk becerilerini desteklemek ve koçluk alet çantalarını zenginleştirmek amacı ile tasarlanmıştır. Koçların duygusal kaynaklar üzerinde daha yetkin bir bakış açısına sahip olmaları hedeflenir.

Bu eğitim programını tamamlayan koçlar, danışanlarının ruh-beden-zihin üçlüsüne bütüncül bir yaklaşım sağlayabilir, bu üçlü arasında olması gereken dengeyi daha kolay gözlemleyip, bunu danışanın fark etmesi için gerekli ortamı oluşturabilir.

Tüm program süresince katılımcılar, öncelikli olarak kendi beden-zihin-ruh dengeleri üzerinde çalışıyor, konuları deneyimliyor ve kendi süreçlerine koçluk alıyor olacaklar. Katılımcılardan bu eğitim boyunca verilen ev ödevlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri beklenir.

Sertifika programımız her ay bir haftasonu (Cumartesi-Pazar 09:00-18:30 arası) olacak şekilde 3 ay süre ile devam edecektir.

 

1. Haftasonu

  • Ruh-zihin-beden dengesi nedir?
  • Bu üçlünün çalışma prensipleri nelerdir?
  • Beden frekans sisteminin hayatımızdaki somut etkileri nelerdir?
  • Eril-dişil enerji sistemi nasıl çalışır?
  • Meditasyon nedir? Nefesin yaşamdaki rolü nedir?

Tüm konular pratik egzersizlerle çalışılır. Yapılan aktivite çalışmalarında konular eğitmenler gözetiminde koçluk seansı olarak uygulanır. Katılımcılara bir sonraki aşama için ev ödevleri verilir.

2. Haftasonu

  • Bedendeki 7 ana enerji merkezi olan ‘Çakra’ların işleyişi ve bu enerji merkezlerinin günlük yaşam üzerindeki somut etkileri nelerdir?
  • Enerji akışını düzenleyici bedensel yöntemler nelerdir?
  • Sanat terapisinin koçlukta kullanımı nasıldır?

Yapılan aktivite çalışmalarında konular eğitmenler gözetiminde koçluk seansı olarak uygulanır. Katılımcılara bir sonraki aşama için ev ödevleri verilir.

3. Haftasonu

Tamamen uygulamaya yönelik bu üçüncü aşamada farklı aktiviteler eğitmenler gözetiminde koçluk seansı olarak uygulanır. Amaç programda edinilen bilgilerin koçluğa adaptasyonunun sağlanmasıdır.


Eğitim süresi 6 gün 45 saattir. Eğitim programımız 45 saat ICF CCE (15sa CC/30sa RD) onaylıdır. Eğitimi tamamlayan katılımcılara ICF onaylı eğitim belgesi verilecektir.

Eğitmenler:

Didem ÖztabakCeyda TezelEbru Oğuş