Değişim sen karar verdiğinde başlar!

“Bir kitap okudum hayatım değişti” derler ya!

“Bir eğitime katıldım hayatım değişti” demeniz,  hepimizin kendi renkleriyle hayatlarına dokunabilmesi dileğiyle…

Bir gün biri gelir ve önünüze kocaman bir resim koyar. Resme bakmaya başlarsınız. Ancak şimdiye kadar gördüğünüz resimlerden öyle farklıdır ki, resmin ne anlattığını, gerçekte neyi ifade ettiğini bir türlü anlayamaz, şaşırırsınız.

Derken resme daha dikkatli bakmaya başladığınızda, bazı şeyler açıklık kazanır ve size daha tanıdık gelmeye başlar. Resimde tanıdık gölgeler fark etmeye başlarsınız. Evinizi, ailenizi, sevdiğiniz kişiyi, işinize giden yolu, arkadaşlarınızı yavaş yavaş seçmeye başlarsınız. Birden farkına varırsınız ki resim daha önce tanıdığınız kişileri, onlarla geçtiğiniz yolları, yol ayrımlarını, sizin için pek çok anlamı da içeriyor.

Resme bir kez daha alıcı gözle baktığınızda farklı farklı bir sürü “siz” görürsünüz. Anne/baba olan siz, eş olan siz, evlat olan siz, arkadaş olan siz, aşık olan siz, öğrenci olan siz, çalışan siz. Her biri resmin farklı bir noktasında bir uğraş halinde. Kimisi bir dağın zirvesine tırmanmaya çalışıyor, kimisi dikenli yollarda yürüyor, kimisi huzur adasında almış eline kitabı güneşleniyor. Derken sevdiklerinizi de resimde görmeye başlarsınız.

Resimle birlikte bir de rengarenk bir palet de verilmiştir size, istediğiniz zaman kullanmak üzere. Bu hediyeler karşısında şaşırırsınız önce, onu size veren kişiye teşekkür etmek istersiniz bütün kalbinizle. O ise teşekküre gerek yok der, ben size bir şey vermedim, sizde olan bir şeyin yerini gösterdim. İster her gün bir renk ile dokunursunuz bu resme, ister yarın, ister sevdiğinizle birlikte, ister sadece siz. Önemli olan onun orada olduğunu bilmeniz…

Eğitimin sonunda katılım belgelerinizi alırken şunu söylemenizi arzu ediyoruz: Buraya geldiğim “ben”den farklı bir “ben”le ayrılıyorum.

Bireysel gelişim yolculuğunda pek çok zenginliği içinde barındıran CoachTeam Optimal Koçluk© Eğitimi’nin pek çok katılımcıda derin bir aydınlanma ve farkındalık yaratabilmesi dileğiyle…