Sistem dizilimi ve bütünlüğe giden yol

Sistem Dizilimi her türlü sistemi oluşturan öğelerin temsil edilerek sistemin çözümlenmesinin yapılabildiği bir yaklaşımdır. Her bireyin bir aileye ait olması ve bireysel olarak başına gelen pek çok durumda kullanılabilmesi sebebiyle Aile Dizilimi olarak da uygulanmakta ve bilinmektedir. Sistem Dizilimi Alman terapist Bert Hellinger tarafından yaratılmış ve geliştirilmiş bir yöntemdir. İnsan psikolojisine fenomenolojik olarak yaklaşılan bu sistemde geçmişte yaşanmış olgular önem kazanmaktadır.

Bizler, evrenin içindeki bir düzen ardından kendi kök ailemiz, büyüklerimiz ve atalarımızdan gelen bir düzen içine doğarız. İçerisinde bulunduğumuz coğrafi bölgenin, iklimin, her birinin oluşturduğumuz ve yaşamda kalan ‘ben’in üzerinde bir etkisi vardır. Yaşamda kalan ‘ben’ ve ‘ben’in diğer arzu, düşünce ve isteklerini gerçekleştirebilmek için bütün içinde, sıkıştığım alanlarda kendimi tanımamı sağlar sistem dizilimi.

Bu çalışmalarda amaç, kendimi tanımak için gereken alet edavatı tanıyıp, kendi bütünlüğümü nasıl sağlayabilirimi keşfetmektir.

Sistem Dizilimi çalışmalarımız eğitmen Aslı Tamaç liderliğinde yapılmaktadır.

Hafta içi grubu Pazartesi günleri 10:00-13:00 saatleri arasında,
Hafta sonu grubu Cumartesi günleri 10:00-13:00 saatleri arasında olacaktır.

Süreklilik grupta yer alan kişi sayısı bazında sağlanacaktır.